1.500 TL ve üzeri siparişlerinizde KARGO ÜCRETSİZ!

Zeytinyağı Faydaları


Zeytinyağının sağlık, hastalıklarla mücadele, saç ve cilt faydaları gibi yüzlerce kanıtlanmış veya yaygın kabul edilmiş yüzlerce faydası mevcuttur. Kısaca özetlemek gerekirse zeytinyağı A, D, E ve K vitaminleri açısından son derece zengin bir yağdır; demir, kalsiyum, sodyum ve potasyum içeriği ile hem harici hem de dahili kullanımda vücuda sayısız fayda ve şifalar sağlar. Aynı zamanda ciddi bir antioksidan deposudur. Akdeniz ve Ege’nin binlerce yıllık geçmişinde zeytinyağı önemli bir şifa kaynağı olarak kullanıla gelmiştir.

Kanser riskini azaltır: İçerdiği ‘polyphenols’, bitkisel antioksidan ile hücreleri kanserden korur. Tekil doymamış yağ oranı kansere karşı etkilidir.

Kalbi korur: Kalbiniz için zeytinyağından daha iyi hiçbir şey yoktur. İyi kolesterolü yükseltir (HDL), kötü kolesterolü (LDL) düşürür, kandaki yağ oranını dengeler, iltihap ve diğer kalp hastalıklarına neden olan sağlık sorunlarını önler.

 

Kan basıncını düşürür. İçerdiği etkili antioksidanlar damarları güçlendirir ve genişletir. Kilo vermenizi sağlar; kendine has lezzeti ve doymuş yağ oranının düşük olması kilo vermeye yardımcıdır. Baş ağrısını azaltır: Eğildiğinizde başınıza doğru saplanan bir ağrınız varsa; salata ve sebzelere düzenli ekleyeceğiniz zeytinyağı sayesinde hem bu ağrıdan hem de mide sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Bunun yanında saçlar için kırıkları azaltma, güçlendirme ve parlaklık kazandırma amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Ayrıca zeytinyağı sabunun belirli cilt hastalıklarının tedavisine iyi geldi, aynı zamanda da cilt sağlığı için son derece faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Son dönemde yapılan çeşitli bilimsel araştırmalarda Zeytinyağının kanserle mücadelede etkin bir rol alabileceğine dair bulgular artış göstermiştir.

Biz de Sizlere yaşamınızı daha kaliteli hale getiren ve standartlarınızı arttıran bu şifa kaynağının en kalitelisini ve lezzetlisini her gün sunabilmek için canla başa çalışıyoruz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.


Takipte Kalın